New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)
HomePROGRAMA

[PROGRAMA]

2018-06-22
2018-06-22
TAILER GUNEA / ZONA TALLERES
PODCAST ETA HITZALDI GUNEA / ZONA PODCAST Y CHARLAS
GOYA VIRTUAL
ESZENATOKI / ESCENARIO
BIDEOJOKO GUNEA / ZONA DE VIDEOJUEGOS
2018-06-23
2018-06-23
TAILER GUNEA / ZONA TALLERES
PODCAST ETA HITZALDI GUNEA / ZONA PODCAST Y CHARLAS
GOYA VIRTUAL
ESZENATOKI / ESCENARIO
BIDEOJOKO GUNEA / ZONA DE VIDEOJUEGOS
2018-06-24
2018-06-24
TATAMI
TAILER GUNEA / ZONA TALLERES
PODCAST ETA HITZALDI GUNEA / ZONA PODCAST Y CHARLAS
INFORMAZIO PUNTUA / PUNTO DE INFORMACIÓN
GOYA VIRTUAL
ESZENATOKI / ESCENARIO
BIDEOJOKO GUNEA / ZONA DE VIDEOJUEGOS
TAILER GUNEA / ZONA TALLERES
PODCAST ETA HITZALDI GUNEA / ZONA PODCAST Y CHARLAS
GOYA VIRTUAL
ESZENATOKI / ESCENARIO
BIDEOJOKO GUNEA / ZONA DE VIDEOJUEGOS
TAILER GUNEA / ZONA TALLERES
PODCAST ETA HITZALDI GUNEA / ZONA PODCAST Y CHARLAS
GOYA VIRTUAL
ESZENATOKI / ESCENARIO
BIDEOJOKO GUNEA / ZONA DE VIDEOJUEGOS
TATAMI
TAILER GUNEA / ZONA TALLERES
PODCAST ETA HITZALDI GUNEA / ZONA PODCAST Y CHARLAS
INFORMAZIO PUNTUA / PUNTO DE INFORMACIÓN
GOYA VIRTUAL
ESZENATOKI / ESCENARIO
BIDEOJOKO GUNEA / ZONA DE VIDEOJUEGOS
16:30 - 21:00
Free Play Overwatch/League of Legends
16:30 - 21:00
Free Play Nintendo Switch y PS4
17:00 - 19:00
Manga Marrazketa/Dibujo Manga (Javier Bolado)
17:00 - 18:00
Hitzaldia / Charla: Principios básicos para el patronaje y elaboración de modelos (CIFP Nicolas Larburu LHII)
17:00 - 17:30
Inaugurazioa / Inauguración
17:00 - 21:00
Lehiaketa/Torneo: La Leyenda de los Cinco Anillos
17:00 - 19:00
Lampara Japoniarrak/Lámparas japonesas
17:00 - 19:00
Clayorama
17:00 - 19:00
Koadernaketa Japoniarra/Encuadernación Japonesa
17:30 - 18:30
Kontzertua/Concierto: GAME IN
17:30 - 18:30
Ilustrazioa zuzenean / Ilustración en directo: IratxeYC
18:00 - 19:00
Hitzaldia / Charla: Viaje al oeste: las influencias occidentales en Dragon Ball (Juan Carlos Pérez, Cool Japan)
18:30 - 19:30
Ilustrazioa zuzenean / Ilustración en directo: Marisa Artist
19:00 - 21:00
Josketa Patroiak (Gonak eta transformazioak) / Patronaje (Faldas y transformaciones) [SIN SIN]
19:00 - 21:00
 Japoniar Kaligrafia / Caligrafía japonesa (Mitsuru Nagata)
19:00 - 20:00
Hitzaldia / Charla: Oficina de Turismo de Japón JNTO
19:00 - 20:30
Lehiaketa / Concurso: Manga-Party
19:00 - 21:00
Japoniera Hizkuntza/Idioma Japonés
19:00 - 21:00
Japoniar Joko Tradizionalak/Juegos Tradicionales Japoneses (Cool Japan)
19:30 - 20:30
Ilustrazioa zuzenean / Ilustración en directo: Mai
20:00 - 21:00
Masterclass: Sake (Kensho Sake)
10:30 - 14:30
Free Play Nintendo Switch y PS4
10:30 - 14:30
Asiar Joko Tradizionalak / Juegos Tradicionales Asiáticos (Elkartea/Asociación Sanjuuyori)
10:30 - 12:30
Erakustaldia/Demostración: Yu-Gi-Oh! (Karta Jokoa / Juego de Cartas )
10:30 - 14:30
Go (Japoniar Tradizional Mahai Jokoa / Juego de Mesa Tradicional Japonés)
10:30 - 12:30
Sumi-e (Mitsuru Nagata)
10:30 - 11:30
Podcast grabaketa zuzenean / Grabación de podcast en directo: Chiringuito Podcastero
10:30 - 14:30
Txapelketa/Campeonato: Overwatch 3vs3
10:30 - 14:30
Txapelketa/Campeonato: League of Legends 1vs1
10:30 - 12:30
Hamas
10:30 - 12:30
Manga Marrazketa/Dibujo Manga (Marisa Martínez)
11:00 - 12:00
Hitzaldia / Charla: Cómo ir a Japón y que no te deporten (Ramón Sanmatías, Cool Japan)
11:00 - 12:00
Ilustrazioa zuzenean / Ilustración en directo: Mone Sakihara
11:45 - 12:45
Podcast grabaketa zuzenean / Grabación de podcast en directo: Infojapan / Cine Made In Asia
12:00 - 13:00
Ilustrazioa zuzenean / Ilustración en directo: Haizea Gomez
12:00 - 13:00
Panel Talk: Narrativa en videojuegos y cómic (Marisa Martínez y Alejandro Arque)
12:30 - 14:30
Ludoteka: Mahai Jokoak / Ludoteca: Juegos de Mesa
12:30 - 14:30
Erakustaldia / Demostración: Sword Art Online (Mahai Jokoa / Juego de Mesa)
12:30 - 14:30
Cosplay Tailerra / Taller  cosplay: Goma Eva & Thibra (Shoko & Jérôme)
12:30 - 14:30
Kusamono (Bonsai Center Sopelana)
13:00 - 14:30
Podcast grabaketa zuzenean / Grabación de podcast en directo: A la velocidad absurda
13:00 - 14:00
Erakusketa / Exhibición: Kitsuke (Sra. Eiko Kishi)
13:00 - 14:00
Ilustrazioa zuzenean / Ilustración en directo: Susana Viñolo
14:00 - 14:15
Errezitaldia / Recital: Koto (Tsugumi Yamamoto)
16:00 - 21:00
Free Play Nintendo Switch y PS4
16:00 - 21:00
Txapelketa/Campeonato: League of Legends 1vs1
16:00 - 21:00
Txapelketa/Campeonato: Overwatch 3vs3
16:00 - 17:00
Podcast grabaketa zuzenean / Grabación de podcast en directo: Reto Friki

RRFRT

16:00 - 21:00
Txapelketa/Torneo: Desafío contrarreloj Mario Kart 8 (Nintendo Switch)
16:00 - 17:00
Ediciones Babylon-en aurkezpena / Presentación Ediciones Babylon (Javier Bolado)
16:15 - 20:30
Lehiaketa / Torneo: Pokémon VGC 2018
16:30 - 20:30
Izena Koreeraz eta Korear Joko Tradizionalak/Tu nombre en Coreano y Juegos Tradicionales Coreanos
16:30 - 18:30
Origami
16:30 - 18:30
Pai Pai
16:30 - 20:30
Ludoteka: Mahai Jokoak / Ludoteca: Juegos de Mesa
16:30 - 20:30
Go (Japoniar Tradizional Mahai Jokoa / Juego de Mesa Tradicional Japonés)
17:00 - 18:00
Ilustrazioa zuzenean / Ilustración en directo: Luvami
17:00 - 18:00
Hitzaldia/Charla: Videojuegos de temática social (Alejandro Arque)
17:15 - 18:45
Podcast grabaketa zuzenean / Grabación de podcast en directo: La hora retrona
18:00 - 19:00
Ikuskizun / Espectáculo: Taiko, Koto y Sumi-e (Keita Kanazashi, Tsugumi  Yamamoto y Mitsuru Nagata)
18:00 - 19:00
Ilustrazioa zuzenean / Ilustración en directo: Ikanart
18:30 - 20:30
Erakusketa/Demostración: Infinity (Mahai Jokoa / Juego de Mesa)
18:30 - 20:30
Papercraft
19:00 - 20:00
Ilustrazioa zuzenean / Ilustración en directo: Rachel
19:00 - 21:00
Podcast grabaketa zuzenean / Grabación de podcast en directo: First Person Gamers
19:00 - 21:00
Lehiaketa / Concurso: Cosplay
10:30 - 20:00
Free Play Nintendo Switch y PS4
10:30 - 14:30
Lehiaketa: Manga Marrazketa “Goya Virtual” / Concurso de Dibujo Manga “Goya Virtual”
10:30 - 12:30
Kintsugi (Niponear.com)
10:30 - 14:30
Asiar Joko Tradizionalak/Juegos Tradicionales Asiáticos (Elkartea/Asociación Sanjuuyori)
10:30 - 15:30
Txapelketa/Torneo: Desafío Fornite
10:30 - 20:00
Txapelketa/Torneo: Desafío Rey de la pista en Tekken 7
10:30 - 14:30
Ludoteka: Haur Mahai Jokoak/Ludoteca Juegos de Mesa Infantiles
11:00 - 12:00
Izena Japonieraz/Tu nombre en Japonés (Maestra Eiko Kishi)
11:00 - 13:00
Manganime-ko ginkana / Ginkana sobre manganime
11:00 - 12:30
 Erakustaldia / Demostración: Modelado, moldes y resina (Manlima Cosplay)
11:00 - 11:30
Erakusketa / Exhibición: Haurrentzako Aikido ikastaldi praktikoa / Clase práctica de Aikido básico para niños/as (AikidoTanabe)
11:00 - 11:30
Cosplay Haur Lehiaketa / Concurso Cosplay Infantil
11:30 - 12:30
Hitzaldia / Charla: Ninjas del Japón feudal (Bujinkan Bilbao Dôjô)
11:40 - 12:20
Erakusketa / Exhibición: Karate Kancho Oyama
12:00 - 13:00
Ilustrazioa zuzenean / Ilustración en directo: Uxue.c
12:30 - 13:30
Cosplay gonbidatuen mahai ingurua / Mesa redonda con los cosplayers invitados: Shoko & Jérôme, Kakiku, Manlima 
12:30 - 13:00
Aikido Ikastaldi Praktikoa / Clase práctica de Aikido: Eboluzioa, armak eta esku hutsik / Evolución, armas y mano vacía (Aikido Tanabe)
12:30 - 14:30
Lehiaketa / Torneo: SuperStar SM&JYP + KuàiziQuizz
12:30 - 14:30
Giltzatakoak / Llaveros: Nekos (Segunda Oportunidad)
13:00 - 13:45
Katana eta Esku Hutsiko Ikastaldi Praktikoa / Clase Práctica de Katana y Mano Vacía (Bujinkan Bilbao Dôjô)
13:00 - 14:00
Ilustrazioa zuzenean / Ilustración en directo: Chezalbi
13:30 - 14:30
Panel Talk: Boku no Hero Academia
14:00 - 14:30
Ikuskizuna-Erakusketa / Espectáculo-Exhibición: Kendo (Épica y Espada)
14:30 - 16:00
Emanaldiak / Proyecciones: Crunchyroll
14:30 - 15:30
Jokoak / Juegos K-pop (Spicy Ramen)
15:30 - 17:30
Koinobori
15:30 - 17:30
Koloreztatu Korean Maskarak eta Jokoak/Colorea Máscaras Coreanas y Juegos
15:30 - 19:30
Lehiaketa/Torneo: Clash Royale
15:30 - 16:30
Lehiaketa / Concurso: Karaoke
15:30 - 17:30
Lehiaketa/Torneo: Final Fantasy
15:30 - 20:00
Txapelketa/Torneo: Desafío Fornite (Finalak/Finales)
16:00 - 17:00
Ilustrazioa zuzenean / Ilustración en directo: Piumca 
16:00 - 20:00
Txapelketa/Torneo: Starcraft 1vs1, Partidas Mutación Cooperativo (2 vslA), Partidas Cocina con Protoss (4 players)
16:00 - 17:00
Hitzaldia / Charla: Autoedición: como publicar tus propias obras sin demasiado drama (Ikanart, NEUH)
16:30 - 17:00
Lehiaketa / Concurso: Pasarela Cosplay
17:00 - 17:45
Kontzertua / Concierto: Full Metal Harmony
17:00 - 19:00
Meet and greet GolD Nakama y El Quinto Emperador
17:00 - 18:00
Lehiaketa / Torneo: Softcombat
17:00 - 18:00
Ilustrazioa zuzenean / Ilustración en directo: Javier Bolado
17:30 - 19:30
Hamas
17:30 - 19:30
Papercraft
17:30 - 19:30
Temari
17:30 - 19:30
Erakusketa/Demostración: Shingeki no Kyojin (Mahai Jokoa/Juego de mesa)
17:45 - 18:00
Sari banaketa / Entrega de premios 
18:00 - 19:00
Ilustrazioa zuzenean / Ilustración en directo: Vicky Cherry
18:00 - 18:30
Lehiaketa / Concurso: Kame hame ha
18:00 - 20:00
Lehiaketa / Concurso: Dance
18:00 - 20:00
Lehiaketa / Concurso: Dance
18:30 - 19:00
Lehiaketa / Concurso: Jan Ken Pon
19:00 - 20:00
Hitzaldia / Charla: Las mujeres en los videojuegos (Annubis Gaming Esports)
Select date to see events.